Cine5

İzmir’de düğünü yıkım ekipleri bastı, düğün yarıda kesildi

İzmir’de düğünü yıkım ekipleri bastı, düğün yarıda kesildi
210 views
04 Haziran 2022 - 9:58


İzmir’in hazine arazisi üzerine platform koyuldu iddiası üzerine bölgeye gelen yıkım ekipleri, o sırada bir çiftin düğününe denk geldi. Yıkım emri gerekçesiyle düğün iptal oldu.

İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan ve 142 yıllık geçmişiyle tarihi bir bina olan Saime Sultan Yalısı’nda dün akşam ilginç görüntüler meydana geldi.

Genellikle düğünlerin yapıldığı işletmede, işletmecilerin deniz kıyısındaki hazine arazisi üzerine koyduğu öne sürülen platformlar, belediye ekipleri tarafından yıkıldı.


Düğün sahipleri neye uğradığını şaşırdı

Dün akşam saatlerinde iş makineleri ile Saime Sultan Yalısı’na gelen belediye ekipleri, kaçak olduğu öğrenilen platformları yıkmaya başladı. Platformun yıkılmasıyla birlikte düğün yapılan alanda iş makineleri gören düğün sahipleri ise neye uğradığını şaşırdı. Yıkım işlemi nedeniyle düğün iptal olurken, gerginliğin önüne geçmek amacıyla polis ekipleri bölgeye sevk edildi. Polisin aldığı güvenlik önlemlerinin ardından yıkım süreci devam etti.


Mühür fekki yapılmış

İHA’nın haberine göre, belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre işletmenin 775 sayılı Gecekondu Kanunu’na muhalefet ettiği, sahil kısmında bulunan platformun devlet arazisi üzerine kaçak olarak inşa edildiği öne sürüldü. Öte yandan kanuna muhalefetten dolayı mühürlenen işletmenin mühür fekki yaparak organizasyonlarını sürdürdüğü de bildirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.